28 czerwca 2022 | Autor: Zuza z Liderwood
lamele ścienne wewnętrzne dąb

Czym są lamele?

Lamele to pionowe listwy ułożone zwykle w równych odstępach. Niekiedy są one od siebie oddzielone, co sprawia, że montaż jest uciążliwy, trudny i czasochłonny. Nasze lamele są już ze sobą połączone i tworzą panele, które łatwiej i szybciej zamontować, zyskując przy tym estetyczny i symetryczny efekt. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów, wykończeń i tekstur każdy znajdzie coś dla siebie. W ostatnim czasie lamele są jednym z najczęściej wybieranych sposobów na wykończenie ścian. Projektanci chętnie wykorzystują je w swoich realizacjach. Świetnie sprawdzają się w przestrzeniach prywatnych w publicznych (m.in. biurach, restauracjach).

Lamele w Liderwood

W naszym sklepie oferujemy lamele akustyczne i dekoracyjne.

Akustyczne lamele na czarnym, mocnym filcu są wytrzymałe, ale na tyle elastyczne, aby można było je swobodnie dopasować do przestrzeni i bezproblemowo zamontować. Mają wymiary 270 x 32 cm.  Możliwości montażu jest wiele także ze względu na możliwość przycięcia lameli.

Dostępne są również panele akustyczne o wymiarach 32 x 32 cm  Dzięki optymalnemu rozmiarowi można je wykorzystać do stworzenia niestandardowych i kreatywnych aranżacji.

Lamelami i panelami można pokryć zarówno duże, jak i niewielkie powierzchnie, a faktura i kolor lameli akustycznych pozwala na urządzenie przytulnego wnętrza.

lamele akustyczne na filcu panel akustyczny dąb jasny

Lamele dekoracyjne, podobnie jak lamele akustyczne, mają 2,7 m długości. Wykończenie lamelami dekoracyjnymi pozwala nadać każdej przestrzeni wyjątkowy charakter. Są delikatne w dotyku, ale trwałe i niewymagające konserwacji ani impregnacji. Dostępne są w 6 wariantach kolorystycznych:

  • Dąb
  • Orzech
  • Kasztan
  • Grafit
  • Satyna Czarny
  • Satyna Biały

Zastosowanie lameli ściennych

Lamele i panele lamelowe można wykorzystać w różnych wnętrzach: salonach, sypialniach, kuchniach, biurach, restauracjach i innych pomieszczeniach w przestrzeni publicznej i prywatnej. Trzeba tylko pamiętać, aby ta przestrzeń była odpowiednio przygotowana. Nie należy montować w wilgotnych oraz niewentylowanych pomieszczeniach, jak również w miejscach z szybkimi i znacznymi zmianami temperatury. Lamele ścienne można również zamontować na suficie. Można je zastosować na fragmencie bądź całości ściany i sufitu. Świetnie sprawdzają się jako zagłówek łóżka lub ścianka telewizyjna, a także w miejscu pracy (zarówno w domu, jak i w przestrzeni biznesowej) czy odpoczynku.

Zalety lameli

W zależności od lameli wykończenie jest gładkie i delikatne lub naturalne. Co więcej, są gotowe do montażu, dzięki czemu jest on bardzo prosty i przebiega sprawnie. Z łatwością można je przyciąć tak, aby dopasować je do przestrzeni. Dodatkowo nie wymagają konserwacji, a ich czyszczenie przebiega bez trudności.

Lamele wewnętrzne nie muszą być tylko dekoracją/ozdobą przestrzeni. Z ich pomocą możemy wydzielić lub wyróżnić część pomieszczenia oraz nadać mu ciekawy charakter. Filc jest wytrzymały i przyjemny w dotyku, a także znany ze swoich właściwości wygłuszających. Jego elastyczność pozwala na bezproblemowe dopasowanie lameli do powierzchni ściany i sufitu.

lamele ścienne wewnętrzne dąb

Lamele ścienne – inspiracje, pomysły i aranżacje

Wiecie już, jak wiele macie opcji i możliwości aranżacji wnętrz z wykorzystaniem lameli. W poszukiwaniu inspiracji zapraszamy do obejrzenia realizacji na naszej stronie i na Pintereście.

lamele ścienne czarne

Jak montować lamele ścienne?

Montaż lameli ściennych jest bardzo prosty, dlatego projekt może zostać zrealizowany we własnym zakresie.

Lamele akustyczne na filcu można zamontować za pomocą kleju montażowego do tworzyw sztucznych. Do montażu lameli dekoracyjnych można wykorzystać również klipsy montażowe. Należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża – musi być równe i czyste.

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją montażu lameli akustycznych.

Przed podjęciem decyzji warto obejrzeć lamele na żywo – dlatego zachęcamy do zamawiania próbników.

ostatnie artykuły

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×