10 marca 2020 | Autor: Liderwood
deska kompozytowa

Marzysz o drewnianej elewacji lub tarasie, ale surowe drewno jest dla ciebie zbyt kłopotliwe w pielęgnacji? Nic straconego! Zainwestuj w przypominające je deski kompozytowe. Łatwe w konserwacji, trwałe i niewymagające impregnacji, odnawiania oraz malowania odmienią wygląd twojej elewacji. Więcej o nich w naszym wpisie.

Deski kompozytowe, czyli właściwie co?

Deski kompozytowe stanowią nowoczesny produkt służący do wykańczania tarasów. Składają się one w 60% z pyłu drzewnego, inaczej mączki drzewnej, oraz w 30% z polietylenu o podwyższonej gęstości. Wzbogacone zostały o:

  • stabilizatory,
  • barwniki,
  • substancje antygrzybiczne,
  • substancje zabezpieczające je przed wypłowieniem.

Ponadto posiadają w swoim składzie filtry UV, dzięki którym nie płowieją na słońcu. W przeciwieństwie do drewna są odporne na wilgoć i szkodliwe czynniki biologiczne. Nie pęcznieją i nie odkształcają się.

Zastosowanie desek kompozytowych na tarasie

Oferowane przez nas wysokiej jakości deski kompozytowe stosuje się przede wszystkim podczas wykańczania tarasów oraz elewacji, nie tylko ze względu na ich właściwości, lecz również ze względu na łatwość ich instalacji. Montaż tego typu desek na tarasie przebiega w kilku etapach. Najpierw legary, będące podporą dla desek, układa się bezpośrednio na wylewce. Pamiętaj, że powinna być ona równa i posiadać odpowiedni spadek, aby woda spływała z tarasu. Legary rozmieść w odległości 30-35 cm i przytwierdź je do podłoża za pomocą kołków rozporowych. Następnie montujemy łączniki montażowe, zwane klipsami montażowym, które zblokują deski w niewidoczny sposób. Między ścianą a deskami pozostaw jednocentymetrową szczelinę dylatacyjną. Jeśli ostatnia deska kończąca taras jest zbyt szeroka przetnij ją wzdłuż, pamiętając o zachowaniu krawędzi komory. Cały proces kończy się zamocowaniem listew maskujących, chroniących przed dostawianiem się do desek wody i kurzu.

Zastosowanie desek kompozytowych na elewacji

Kolejnym zastosowaniem oferowanych przez nas desek są elewacje, pasujące zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury. Na elewacje zalecamy wybór desek kompozytowych elewacyjnych/ściennych z podwyższonymi parametrami użytkowymi. Struktura tego typu desek przypomina naturalne usłojenie drewna. Efekt uzyskiwany jest poprzez wytłoczenie prasami w wysokich temperaturach drewnianych wzorów na powierzchni deski. Stosowana na nich zewnętrzna powłoka polimerowa ochrania kompozyt przed plamami i utratą koloru oraz zapewnia łatwe czyszczenie.

Coraz popularniejszym rozwiązaniem stosowanym na elewacjach są lamele. Nasze deski kompozytowe lamelowe również posiadają powłokę polimerową, są trwałe, wytrzymałe i odporne na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Zdecydowanie się wyróżniają, a duży wybór kolorów pozwala na dopasowanie desek do każdej elewacji.

Deski kompozytowe ogrodzeniowe

Ogrodzenia, podobnie jak tarasy, balkony czy elewacje, muszą być przede wszystkim wytrzymałe ze względu na ich przeznaczenie. Dlatego właśnie warto wybrać materiał, który nie tylko będzie w dobrym stanie, ale również nie zmieni się znacznie wizualnie. Chcemy w końcu, aby otoczenie domu było równie estetyczne, co jego wnętrze.

Oferowane przez nas deski kompozytowe mogą służyć ponadto do wykańczania balkonów, ogrodzeń, płotów, ścieżek oraz do zabudowy basenów zewnętrznych oraz dla aranżacji małej architektury ogrodowej.

ostatnie artykuły

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój adres e-mail.
×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×