5 maja 2022 | Autor: Zuza z Liderwood
Zabudowa basenu i taras z deski kompozytowej amber premium

Masz już taras lub elewację z kompozytu i zastanawiasz się, jak o nią dbać, by służyła Ci jak najdłużej? A może dopiero rozważasz wybór kompozytu i chcesz się dowiedzieć, co Ciebie czeka? Jeśli na któreś z tych pytań Twoja odpowiedź brzmi „tak”, jesteś w odpowiednim miejscu.

Taras, balkon, elewacja czy zabudowa basenu z desek kompozytowych – niezależnie od tego chcemy dbać o nasze otoczenie. Deski kompozytowe są naprawdę niewymagające – nie pochłaniają ani dużo czasu, ani pieniędzy. Co trzeba robić, a czego nie? Jak czyścić deski kompozytowe? Czy trzeba je impregnować? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziecie w tym wpisie.

Czyszczenie desek kompozytowych, czyli co powinniśmy robić regularnie

Podobnie jak z innymi powierzchniami deski kompozytowe trzeba utrzymywać w czystości. Wraz z zadbaniem o poprawny montaż sprzątanie i czyszczenie jest to podstawowa czynność, którą należy wykonywać regularnie. Na szczęście utrzymanie desek kompozytowych nie jest trudne. Wszystkie deski kompozytowe są odporne na wilgoć i pozostałe niekorzystne warunki atmosferyczne. Dzięki temu ich czyszczenie nie różni się znacznie od sprzątania podłogi w salonie. Najpierw należy zmieść szczotką lub miotłą z miękkim włosiem. W przypadku desek ryflowanych lepiej sprawdzi się miotła z długim włosiem. Następnie myjemy wodą z detergentem (można użyć np. mopa lub ściereczkę) i pozostawiamy do wyschnięcia. Czyszczenie desek kompozytowych nie wymaga użycia specjalistycznych detergentów. Warto pamiętać o systematycznym zamiataniu. Z naprawdę uciążliwymi zabrudzeniami poradzi sobie myjka ciśnieniowa.

Ponadto wszystkie deski Premium posiadają powłokę polimerową, która chroni przed plamami, zabrudzeniami, ścieraniem i utratą koloru. Dzięki tej powłoce bez problemu wyczyścisz nawet nawet te trudne plamy (np. od ketchupu czy wina) – wystarczy ściereczka z delikatnym detergentem i wodą. Najcięższe zabrudzenia usuniesz za pomocą szczotki ryżowej i detergentów. Rdzy powstałej po różnych urządzeniach, meblach lub innych przedmiotach pozbędziesz się za pomocą środka do usuwania rdzy (deska nie straci koloru).

Taras ze schodkiem z deski tarasowej Premium Redwood (fot. Klient Liderwood)

Impregnacja desek kompozytowych

Preparaty do impregnowania, olejowania czy konserwacji nie będą Ci potrzebne – nie ma konieczności wykonywania tych czynności na deskach kompozytowych. Deski kompozytowe powstają z połączenia elementów w odpowiednich proporcjach z dodatkami anty-UV. Dzięki temu deski są odporne na czynniki atmosferyczne i mechaniczne, a także na butwienie, gnicie i działanie insektów.

domek narzędziowy elewacja z deski kompozytowej szarej

Domek narzędziowy, deska elewacyjna Premium Gray (fot. Klient Liderwood)

Można z pewnością nazwać deski kompozytowe bezobsługowymi – zyskujemy satysfakcjonujący efekt osiągnięty niewielkim wysiłkiem i kosztem. Polecamy przeczytać inne nasze teksty o deskach kompozytowych – mogą pomóc w podjęciu decyzji i znalezieniu odpowiedzi na inne pytania.

Warto zacząć od poniższych wpisów:

Zabudowa basenu i taras z deski kompozytowej amber premium

Taras i zabudowa basenu z deski tarasowej Amber Premium (fot. KlIent Liderwood)

ostatnie artykuły

Polecane produkty

×

Hello!

Click one of our contacts below to chat on WhatsApp

×